General Election Candidates 2019

Christylee Peck
Candidate for Judge of the Superior Court
Elect Judge Peck
Megan McCarthy King
Candidate for Judge of the Superior Court
Megan King
Anna-Kristie Morffi Marks
Candidate for Judge of the Court of Common Pleas
AKM for Judge
Marty Nothstein
Re-Elect County Commissioner At Large
Commissioner Marty Nothstein
Brad Osborne
Re-Elect County Commissioner At Large
Commissioner Brad Osborne
Antonio A Pineda
Candidate for County Commissioner At Large
Pineda for Commisioner
Mathias Matt Green
Candidate for County Commissioner At Large
Glenn Eckhart
Re-Elect County Controller
County Controller Glenn Eckhart
Jim Martin
Re-Elect District Attorney
District Attorney Jim Martin
Joe Hanna
Re-Elect Sheriff
Sheriff Joe Hanna
Timothy Ramos
Candidate for Mayor of Allentown
Tim Ramos for MayorTim Ramos for Mayor
Joe Hoffman
Candidate for City Council
Joe Hoffman for City Council
Robert E Smith Jr
Re-Elect School Director - Allentown School District
Joe Hoffman for City Council
John J Aleszczyk
Borough Council - Alburtis
Ronald J Delaco
Borough Council - Alburtis
Eugene H Schlegel
Borough Council - Catasauqua
Brian K McKittrick
Borough Council - Catasauqua
Jessica Kroope
Borough Council - Catasauqua
William W Kane
Borough Council - Coopersburg
Chad Balliet
Borough Council - Emmaus
Trevor Schneck
Borough Council - Emmaus
Chris A DeFrain
Borough Council - Emmaus
David Bocchino
Borough Council - Emmaus
Christopher T Becke
Borough Council - Macungie
Gregory A Hutchison
Borough Council - Macungie
Angela Ashbrook
Borough Council - Macungie
Joseph C Wechsler
Borough Council - Slatington
David R Schnaars
Borough Council - Slatington
Kevin Steckel
Borough Council - Slatington
Daniel L Stevens
Borough Council - Slatington
Jonathan Jakum
Township Supervisor - Heildelberg
Ron R Beitler
Township Commissioner - Lower Mac
Maury Robert
Township Commissioner - Lower Mac
Ellen Koplin
Township Supervisor - Lower Milford
Kira Wright
Township Auditor - Lower Milford
George W Wessner J
Township Supervisor - Lowhill
Carole J Dorsch
Township Auditor - Lowhill
Steve I Feinour
Township Supervisor - Lynn
Ronald J Heintzelma
Township Supervisor - N. Whitehall
Andrea N Semmel
Township Auditor - N. Whitehall
Debra Brinton
Township Commissioner, 3rd Ward - Salisbury
Lynn-Anne Kocon
Township Tax Collector - South Whitehall
Diane Kelly
Township Commissioner - South Whitehall
Michael K Wolk
Township Commissioner - South Whitehall
Tom Utsch
Township Commissioner - South Whitehall
Jim Brunell
Township Supervisor - Upper Milford
Kimberly L Stehlik
Township Supervisor - Upper Saucon
John G Inglis III
Township Supervisor - Upper Saucon
Philip Spaeth
Township Supervisor - Upper Saucon
Richard Bleier
Township Supervisor - Weisenberg